Lady Gaga

Lady Gaga je extravagantní americká zpěvačka, která za krátkou dobu dosáhla obrovského úspěchu. Její tvorba budí zájem s ohledem na hudbu, ale i na kostýmy, provokativní videoklipy a celkovou vizáž zpěvačky. Lady Gaga je autorkou písní a hudby, stejně jako kostýmů, které jí pomáhá vytvářet vlastní tým lidí.

Zpočátku se živila jako skladatelka písní pro druhé v rámci společnosti Interscope Records, se kterou má podepsanou smlouvu. U této profese však nezůstala příliš dlouho. Velmi brzy si jí všiml Akon a dal jí podepsat smlouvu se svou značkou  Kon Live. Lady Gaga se natají tím, že inspirací je jí glam rock reprezentovaný Davidem Bowiem a skupinou Queen, či idoly populární hudby jako Michael Jackson a Madonna. Hlavním hnacím motorem je však jednoznačně módní průmysl. Za svou múzu označuje Donatellu Versace. Vše, co dělá je sladěno i do těch nejmenších detailů. Když píše hudbu, představuje si současně i oblečení, ve kterém bude vystupovat. Vše tak do sebe zapadá.

Lady Gaga v mnohém provokuje a sklízí za to ovace. Sláva zasáhla Lady Gaga s takovou silou, že byla označena jako jedna z nejsilnějších a nejvlivnějších celebrit světa. V současné době prodala zpěvačka přes 15 milionů alb a přes 51 milionů singlů po celém světě. O jejím úspěchu svědčí i 192 nominací na hudební ceny, z nichž proměnila 81.

V současné době pracuje na novém albu, o kterém se nechala slyšet že bude F*** good. Takže se necháme překvapit, vyjít by mělo příští rok v únoru a ponese jméno Born This Way.

Foto: zandland blog

Rubriky